ژست های کودکانه – قسمت اول

ژست های کودکانه – قسمت اول
عکاسی از کودک یک کار بسیار لذت بخش و جذاب است، به همراه کلی انرژی مثبت، مخصوصا زمانی که بتوانید یک عکس بسیار زیبا در حالت طبیعی از کودکتان بگیرید و با دیدن آن تصویر برای سال های سال احساس دلگرمی داشته باشید.اما باید به خاطر داشت که بعضی وقت ها (فقط بعضی وقت ها !!!!) عکاسی از کودک و نوزاد، کاری است بسیار سخت و طاقت فرسا و گاهی اوقات اصلا نمی شود با یک بچه که عکاسی را دوست ندارد، کنار آمد.
باید آمادگی آن را داشته باشید که کودک کارها و ژست هایی را که به او می دهید دوست نداشته باشد و بخواهد با لجبازی هایش کمی با شما بازی کند. اما خسته نشوید و با کمی صبر و حوصله سعی کنید در حالتیکه کودک مشغول کارهای عادی خودش است از فاصله کمی دورتر عکاسی کنید.
در متن پایین چندین حالت و ژست برای عکاسی از کودک پیشنهاد می شود که بهتر است آنها را به خاطر داشته باشید و هنگام گرفتن عکس، از کودکتان بخواهید که شبیه آنها بایستد. صد البته که نمی توان به طور کامل این فرمول ها را برای هر کودکی اجرا کرد. پس این حالت ها را به عنوان یک راهنما و مرجع کلی در نظر داشته باشید.

1- در هنگام عکاسی از کودک سعی کنید که دوربین در سطح کودک و اصطلاحا (eye level) باشد. البته که عکس هایی کاملا از بالا و پایین هم می توانند بسیار جالب باشند، اما هم سطح بودن دوربین با سر و چشمان کودک تصویری بسیار واقعی و طبیعی از آنها ثبت خواهند کرد.

آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی

آتلیه عکس کودک و نواد هیمن – نی نی گرافی

ژست-های-عکس-کودک_آتلیه-هیمن_1

2-طراحی زیر یکی از حالت های زیبا و جذاب برای عکاسی است. کودک روی زمین دراز می کشد و پاهایش را از پشت به طرف بالا می آورد و با آنها کمی بازی می کند. بهتر است که شما هم رو بروی کودکتان دراز بکشید و از سطح پایین (Low angle) عکاسی کنید.
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (2)

آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن

3- همچنان که کودک روی زمین دراز کشیده می توانید این ژست را هم امتحان کنید.
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (3)

4- یکی از حالت های بسیار متدوال برای عکاسی از کودکان کوچکتر، استفاده از پتو، حوله و یا پارچه های رنگی است که دور تا دور کودک را می گیرد. می توانید سوژه (که همان کودک دلبندتان می باشد) را در میان چندین محلفه و پتو رها کنید و با سرعت عمل بالا یکی از حوله ها را روی سرش بیاندازید و زمانیکه که کودک سعی دارد تا با دست و پا زدن خود را بیرون بیارود در لحظه ای طلایی از او عکاسی کنید. حوله و پارچه های تک رنگ سفید پیشنهاد می شود تا نتیجه بهتری را داشته باشید.
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (4)

5- برای آنکه کودک احساس آرامش بیشتری داشته باشد از او بخواهید که با تمام عشق عروسک و یا هر اسباب بازی دیگری را که دوست دارد، در آغوش بکشد. ثبت این لحظه شیرین می تواند، در آلبوم ماندنی شود.
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (5)

6- زمانیکه کودک در حال انجام کارهای شخصی و روزمره خودش مثل کشیدن نقاشی، غذا خوردن، انجام تکالیف و یا هر کار دیگری است می توان یک تصویر خوب را عکاسی کرد. بعضی وقت ها هم در همان لحظات می توانید از کودک بخواهید که مثلا مداد را کمی بالا بیاورد و یا به دوربین نگاه کند و یا هر حالتی که خودتان فکر می کنید زیبا باشد.
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (6)

ادامه دارد ……..

ترجمه، تالیف و عکس : نسیم یوسفی – جعفر ادریسی
منبع: digital photography school

در صورت داشتن سئوال درباره ژست های کودکانه (قسمت اول)  با آتلیه عکس کودک و نوزاد نی نی گرافی (هیمن) تماس بگیرید.
جهت گذراندن دوره های آموزش تکمیلی عکاسی، نورپردازی و مشاهده لیست دوره ها صفحه دوره های آموزش عکاسی را مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط:
ژست های کودکانه – قسمت اول
ژست های کودکانه – قسمت دوم
نکته های کاربردی برای عکاسی از کودکتان در منزل

لطفا جهت بهتر شدن مطالب آموزشی در بخش پایین همین صفحه نظرات خود را وارد کنید. با تشکر

آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن – آتلیه کودک – آتلیه نوزاد – استودیو کودک – استودیو نوزاد – استودیو عکس کودک و نوزاد – آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن – نی نی – نی نی گرافی – عکس کودکان و نوزادان بامزه – آتلیه کودک و نوزاد هیمن – نسیم یوسفی – جعفر ادریسی – اولین زوج دوچرخه سوار دور دنیا – زوج ماجراجو – kids photography – newborn photography jafar edrisi – nasim yousefi – himan – himangroup.com himangroup – آتلیه عکس بارداری – بارداری – استودیو بارداری

Leave a Reply