ژست های کودکانه – قسمت دوم

ژست های کودکانه – قسمت دوم
7-یک ایده عالی و خوب این که، همه چیز را طوری بچینید تا کودک را حسابی مشغول کند و هیچ توجهی به عکاسی و کارهای شما نداشته باشد. ورق زدن کتاب عکس و یا کتابی که کودک عاشق آن است می تواند مثال خوبی باشد و به شما کمک کند تا از سوژه یک تصویر زیبا و خیلی طبیعی ثبت کنید.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی
8-خنده های پر از انرژی و از اعماق وجود کودک خود را از دست ندهید. لحظه هایی پر از احساس نشاط و امید. اما لطفا، لطفا و هرگز از کودک نخواهید که با گفتن سیب و یا Cheese یک خنده مصنوعی و بدون احساس تحویلتان بدهد تا شما مثلا از او عکاسی کنید.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی


9-یک حالت طبیعی دیگر هنگام غذا خوردن کودکان است. ممکن است در این حالت بتوانید یک لحظه شاد و جالب را از کودک خود عکاسی کنید. پیشنهاد ما خوردن بستی، شیرینی و یا میوه های خوشرنگ است.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی
10-ساخت حباب های صابون خیلی ساده است و یک وسیله کمکی خوب و جالب برای عکاسی از کودک. قطعا کودک شما هم عاشق این حباب ها است و از ساختن آنها حسابی خوشحال خواهد شد، در این صورت شما هم می تواند از سوژه با آن خنده های طبیعی و زیبایش عکاسی کنید و هم از حباب های ریز و درشت. البته برای این کار باید به نوع نورپردازی دقت کنید تا حباب ها برجسته و درخشان شوند.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی

11-عکاسی در محیط های خارجی و با نورهای طبیعی معمولا نتیجه بهتری را به همراه دارند. می توانید ترتیب یک بازی ساده را با کودک بدهید، مثل قایم باشک و یا دالی موشک.از کودکتان بخواهید پشت یک وسیله پنهان شود (مثلا یک درخت بزرگ) و ناگهان با شما دالی کند، با سرعت عمل بالا سعی کنید از این لحظه ناب و زیبا همراه با خنده های واقعی و طبیعی کودک عکس بی نظیری بگیرید. اگر هم نشد، نا امید نشوید و این بازی را چندین بار تکرار کنید. با استفاده از حالت ورزشی دوربین می توانید نتیجه بهتری بگیرید.sport-mode
آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن_نی نی گرافی_ ژست های کودکانه (11)
12-در متن آموزش ژست های کودکانه (قسمت اول) اشاره شد که تا می توانید کودک را مشغول بازی و یا کارهای ساده، طبیعی و عادی کنید تا در بهترین لحظه و در حالیکه کودک حالت طبیعی دارد، از او عکاسی کنید. یک مثال دیگر برای این ژست و حالت، بازی در محوطه ماسه پارک ها و یا کنار ساحل است. البته به خاطر داشته باشید که در کنار ساحل نوع نورسنجی کمی متفاوت است و با کمی تغییر زاویه دید می توانید حالت ضد نور هم عکاسی کنید.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی
13-همیشه سعی کنید در بین ژست و حالت های عکاسی از کودکتان تنوع خوبی ایجاد کنید، پس عکس های اکشن و پر تحرک را فراموش نکنید. می توانید ک توپ در اختیار کودکان قرار دهید و در حالیکه آنها مشغول بازی هستند، با کمی پایین تر آوردن زاویه دید دوربین و شاخص تر کردن توپ از آنها عکس بگیرید. باز هم حالت ورزشی دوربین نتیجه بهتری را خواهد داشت. نکته آخر اینکه مواظب نقطه فوکوس باشید تا حتما روی صورت بچه ها باشد نه توپ در حال حرکت.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی
14-پارک و محیط های بازی کودکان با آن همه تاب و سرسره و چرخ فلک های رنگی، یکی دیگر از مکان های مناسب برای عکاسی از کودکان در محیط های خارجی است. با همراه داشتن دوربین های دیجیتال می توانید از بازی بچه ها، تعداد زیادی عکس بگیرید و نهایتها بهترین آنها را برای چاپ در آلبوم انتخاب کنید.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی
15-اگر دختر و یا پسر شما ورزشکار است و یا به ورزش خاصی علاقه دارد، مثل: بسکتبال، فوتبال، تنیس و یا والیبال، می توانید عکس های خاص و منحصر بفردی را از او بگیرید.
آتلیه عکس کودک و نواد هیمن - نی نی گرافی

آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن - نی نی گرافی

سپهر – 8 ساله

ترجمه، تالیف و عکس : نسیم یوسفی – جعفر ادریسی
منبع: digital photography school

در صورت داشتن سئوال درباره ژست های کودکانه (قسمت اول)  با آتلیه کودک و نوزاد نی نی گرافی (هیمن) تماس بگیرید.
جهت گذراندن دوره های آموزش تکمیلی عکاسی، نورپردازی و مشاهده لیست دوره ها صفحه دوره های آموزش عکاسی را مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط:
ژست های کودکانه – قسمت اول
ژست های کودکانه – قسمت دوم
نکته های کاربردی برای عکاسی از کودکتان در منزل


لطفا جهت بهتر شدن مطالب آموزشی
در بخش پایین همین صفحه
نظرات خود را وارد کنید. با تشکر


آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن – آتلیه کودک – آتلیه نوزاد – استودیو کودک – استودیو نوزاد – استودیو عکس کودک و نوزاد – آتلیه عکس کودک و نوزاد هیمن – نی نی – نی نی گرافی – عکس کودکان و نوزادان بامزه – آتلیه کودک و نوزاد هیمن – نسیم یوسفی – جعفر ادریسی – اولین زوج دوچرخه سوار دور دنیا – زوج ماجراجو – kids photography – newborn photography jafar edrisi – nasim yousefi – himan – himangroup.com himangroup – آتلیه عکس بارداری – بارداری – استودیو بارداری

Leave a Reply