۲۲۵۰۰۷۴۶ (021)

09123154301

09121385063

  • 1398-02-25

عکاسی از نوزادان-3 / نکات مهم برای عکاسی از نوزادان

1- ژست دهی به دوقلوها
برای ژست دهی های خود برنامه ریزی کنید، اما برای بداهه کار کردن نیز آماده باشید. در صورت لزوم، از یکی از والدین بخواهید نوزادان را در جای خود نگه دارد، دست های او را در کادر پنهان کنید، یا بعدا آن را کلون (clone) کنید.

2- سر به سمت نور
سوژه ها اگر کمی از بالا نورپردازی شوند طبیعی تر به نظر می رسند، این موضوع حتی اگر سوژه دراز کشیده باشد نیز صادق است، بنابراین سر را به سمت پنجره و پاها را کمی دور از آن قرار دهید، تا نور از بالا به سر بتابد.

3- جزئیات و مقیاس
عکس های دارای جزئیات می توانند به داستان سرایی کمک کنند، و در مقایسه با پرتره های وایدتر آسان هستند. به خصوص اگر بتوانید با مقایسه دست های پدر و مادر با انگشتان کوچک دست یا پای نوزاد، یک حس مقیاس را در تصویر بگنجانید، خیلی خوب است.

4- چشمان واضح و شارپ
هنگامی که سطح فوکوس بسیار کم است، ما باید دقیقا بر روی نزدیک ترین چشم فوکوس کنیم، بنابراین نقطه فوکوس خود را جابجا کنید.

5- روتوش لکه ها
یک کار روتوش مختصر به عکس جلوه می دهد و حواس پرتی ها را پنهان می کند. از ابزار Spot Healing فتوشاپ برای حذف نقاط (لکه ها) و علامت های کوچک استفاده کنید.

6- نویز سفید
نوزادان زمان زیادی می خوابند، که معمولا همان چیزی است که ما برای جلسه عکاسی خود می خواهیم. اما آن همه هیاهو ممکن است آرامش آنها را بر هم بزند. یک دستگاه نویز سفید ایده آل است، چون صدای رحم را بازسازی می کند.

7- کنترل دما
اگر قصد دارید لباس آنها را درآورید یا پتویشان را بردارید، فضایی که در آن عکس می گیرید باید به خوبی گرم شده باشد – آنقدر گرم که فقط به یک پیراهن نازک نیاز داشته باشید.

ممنون از شما کاربران گرامی گروه هیمن که در این مقاله همراه ما بودید.
مطالب استخراج شده از سایت لنزک