۲۲۵۰۰۷۴۶ (021)

09123154301

09121385063

  • 1398-03-11

عکاسی از نوزادان-1 / آماده سازی

چرا ایمنی مهم است ؟!
در عکاسی نوزادان مهم ترین نکته ایمنی است . برای استفاده از المانهای مختلف احتیاجی به گذاشتن گیتار یا صندوق بالای سر نوزاد نیست ، می توان از روش ایمن تری مانند کامپوزیت استفاده کرد. اگر میخواهید نوزاد را در پوزیشن های خاصی قرار دهید میتوانید از پدر ، مادر آنها یا دستیار خود کمک گرفته و سپس از دکور مد نظر به تنهایی عکس برداری کرده و سپس هر دو عکس را با روش کامپوزیت ادیت کنید.
الف ) آماده سازی
1- پتوها و تجهیزات صحنه
بخش مهم این بخش به کارگیری از رنگهای زیبا یا استفاده از پتو و ... است که زیبایی خاصی به عکس می دهد.

2- چک کردن تنظیمات
بهتر این است که قبل از آوردن نوزاد تنظیمات دوربین خود را چک کنید هم چنین نورپردازی را با سوژه عروسک امتحان کرده تا در زمان خود مدیریت بهتری داشته باشید.
3- جهت نور
تنظیم کردن جهت نور بسیار مهم است . پوزیشن مقداری کج نسبت به پنجره میزان زیادی هایلایت و سایه ایجاد می کند که این امر سبب عمق بخشیدن به سوژه شما می شود
4- بازتاب نور
رفلکتور بهترین وسیله ایی است که نو را به ما کمک می کند تا نور را به قسمت های سایه دار بازتاب کنیم . به این صورت کنتراست متعادل شده و نور زیبایی را ایجاد می کند.

5- تنظیمات دوربین
تنظیم مد منوال با سرعت شاتر ۱/۲۰۰ ثانیه برای به دست آوردن عکس های شارپ ، و یک دیافراگم باز حدود f/3.5 تنظیم کنید. می توانید از ایزوی خودکار استفاده کنید، به این ترتیب ایزو خودش را اب محیط تطبیق می دهد که یک نوردهی صحیح بدهد.
6- بهترین لنزها
لنز مناسب عکاسی نوزادان ، لنزهای پرایم هستند که با حداکثر دیافراگم باز برای فوکوس کم عمق، و ظاهری با پس زمینه نرم، برای عکاسی نوزادان می باشند .