۲۲۵۰۰۷۴۶ (021)

09123154301

09121385063

  • 1397-09-17

با تنظیمات دوربین عکاسی برای عکاسی کودک آشنا شوید ، عکاسی کودک ، آتلیه کودک ، بهترین آتلیه کودک ، آتلیه عکاسی کودک

تنظیمات دوربین عکاسی برای عکس کودک
نکاتی در مورد تنظمات دوربین عکاسی برای عکاسی کودک که بهتر است بدانید.
حالت تقدم دیافراگم : در ابتدا ار حالت تقدم دیافراگم برا عکاسی کودک استفاده کنید.این موضوع به شما اجازه ی کنترل بیشتری روی عمق میدان عکس هایتان می دهد. همانطور که می دانید عمق میدان در گرفتن پرتره های کودک می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

تنظیم دیافراگم : برای گرفتن عکسهای با عمق میدان کم در عکاسی کودک (عکسهای که مثلا کودک فوکوس است و بک گراند فلو ) می توانید از دیافراگم 5.6 یا پایین تر استفاده کنید . در این صورت سوژه از پس زمینه جدا می شود و بک گراند محو می شود . البته این اتفاق در صورتی می افتد که سوژه از بک گراند فاصله داشته باشد.

سرعت شاتر : سرعت مناسب شاتر برای عکاسی کودک 1/200 یا بالاتر است. البته اگر با تنظیم سرعت شاتر مشکل دارید می توانید از حالت ورزشی دوربین عکاسی استفاده کنید. به طور کلی برای عکاسی کودک به دلیل حرکت مداوم کودک و امان فلو شدن نقاطی از سوژه سرعت سریعتر شاتر کارآمد تر است ، اما باید به این نکته هم توجه شود که سرعت بالاتر شاتر زمانی که نور به سنسور می رسد را کمتر میکند و این موضوع در جاهایی که نور به اندازه کافی وجود ندارد مشکل ساز می شود. پس باید بهترین سرعت شاتر را با توجه به میزان نور موجود انتخاب کنید.

تنظیم ایزو : عدد ایزو را باید با توجه به اندازه ی نوری که در محیط وجود دارد تنظیم کرد. اگر نور محیط زیاد است و به انداژه ی کافی روشنایی وجود دارد از ایزوی پایین استفاده کنید . مثلا دوربین در ایزوی 100 میتواند کیفیت بسار خوبی به شما ارائه کند. ولی همیشه نمیتوان از ایزوی پایین استفاده کرد مگر در محیطی که نور مناسب باشد . باید این نکته را در نظر داشته باشید که گاهی اوقات شاید بهتر باشد مقداری نویز را در تصویر تحمل کنید در عوض با ایزوی بالاتر و نوز دهی بیشتر به سنسور از سرعت بالاتر استفاده کنید. مثلا زمانی که میخواهید از بالا پایین پریدن کودک عکاسی کنید برای به دست آوردن تصویر فوکوس و شفاف شاید لازم باشد سرعت شاتر را بالا ببرید ، در عوض برای جبران میزان نوردهی ایزو را بالا ببرید.

فوکوس : اگر می خواهید از فوکوس اتوماتیک استفاده کنید ، شاید بهتر باشد از فوکوس تک نقطه ای استفاده کنید . این موضوع اطمینان بیشتری برای شارپ شدن سوژه به شما خواهد داد.

عکاسی با فلاش : اگر امکان استفاده از فلاش اکسترنال را دارید شاید بهتر باشد راهی برای نرم کردن نور فلاش ها پیدا کنید. البته اکثر فلاش های اکسترنال وسایل سافت کننده مانند سافت باکس و چتر دیفیوزر و غیره دارند . در نوزپردازی با فلاش برای عکاسی کودک می توانید از نوز غیز مستقیم استفاده کنید ، به طوری که نوز را به سقف بتابانید به طوری که بازتاب نور روی سوژه بیافتد.

استفاده از فلاش های پاپ آپ یا فلاشهای روی دوربین به دلیل حالت تختی که به نور عکس می دهد توصیه نمی شود ، مگر در مواردی که برای نور اصلی منبع نور قوی تری دارید می توان از نور فلاش های روی دوربینی به عنوان نور پر کننده استفاده نمود . مثلا زمانی که در محیط بیرون و زیر نور آفتاب عکاسی می کنید .