۲۲۵۰۰۷۴۶ (021)

09123154301

09121385063

  • 1397-08-23

در زمان رزرو آتلیه نوزاد باید بدانید... ، آتلیه نوزاد ، عکاسی نوزاد ، آتلیه تخصصی نوزاد ، آتلیه نوزاد پاسداران

حالا که از زمان مراجعه به آتلیه نوزاد اطلاع پیدا کرده اید و بعد از پرس و جو از دوستان و آشنایان ، آتلیه نوزاد خود را انتخاب کرده اید لازم است به نکاتی که در ادامه این پست ذکر می شود توجه ویژه ای داشته باشید .

پیش از رزرو وقت عکاسی لازم است بپرسید :

روند انتخاب ، چاپ و تحویل گرفتن عکس ها چگونه است
برای دریافت عکس ها عجله نداشته باشید ، می دانیم ذوق و شوق زیادی برای دریافت عکس های نوزادتان دارید اما توقع نداشته باشید که ظرف دو سه روز عکس ها چاپ شده تحویلتان شده باشد . بطور معمول بسیاری از آتلیه های عکاسی نوزاد فایل عکس های نوزادان را بصورت کوچک شده و برچسب تبلیغاتی خورده جهت انتخاب عکس به شما تحویل می دهند و شما با آرامش و سر حوصله می توانید عکس های مورد نظر را انتخاب کنید . حتما وسوسه می شوید همه آنها را چاپ کنید ، اما باز هم عجله نکنید لازم نیست مقدار قابل توجهی از بودجه خود را صرف چاپ عکس ها کنید ، فایل های عکس نوزاد شما بصورت آرشیو نزد آتلیه نوزاد باقی خواهد ماند و شما در آینده هم می توانید به آتلیه مراجعه و نسبت به چاپ عکس ها اقدام کنید .

توجه داشته باشید بسیار از آتلیه های نوزاد هم وجود دارند که به هیچ عنوان فایل عکس ها را حتی در سایز کوچک شده و یا در سایز اصلی به شما تحویل نمی دهند ، پس اصرار نکنید و خیالتان راحت باشد ، حتی این مورد یک مزیت بشمار می آید ، می پرسید چرا مزیت ؟ خب جای عکس ها امن است و شما نیازی نیست دائم در حال تهیه نسخه پشتیبان باشید و نگران پاک شدن آنها باشید .

بعد از انتخاب عکس می بایست سایز و نحوه طراحی و چاپ را تایید کنید و معمولا بعد از یک هفته عکس ها آماده تحویل می باشند . راستی از تعداد عکس های چاپی هم بپرسید . بعضی از آتلیه ها در قوانین خود دارند که می بایست حتما حداقل تعداد خاصی عکس را چاپ کنید ، از این مورد خیالتان را راحت کنید . در مقابل بسیاری دیگر از آتلیه های نوزاد وجود دارند که حتی 1 فریم درخواستی شما را چاپ خواهند کرد .

آیا آتلیه نوزاد انتخابی شما ورودیه دارد ؟
در خصوص ورودیه لازم است بدانید در هر آتلیه قوانین و شرایط خاص خود را دارند ، بسیاری از آتلیه ها وجود دارند که بواسطه شرایطی نظیر : دکور های متعدد و گران قیمت ، ویزیت عکاس و ... مبلغی را بعنوان ورودیه از شما دریافت می کنند ، اما بسیاری از آتلیه های دیگر وجود دارند که بواسطه مشتری مدار ، تبلیغات و ... از شما ورودیه دریافت نمی کنند و به اصطلاح ورودیه رایگان خواهد بود .

چه نوع سبک عکاسی و طراحی را می پسندید ؟
سلیقه شما در عکاسی از نوزاد شما چگونه است ؟ دوست دارید نوزاد شما همانند عکس های روی مجله ها باشد ؟ یا دوست دارید عکسی ساده در بک گراند فانتزی داشته باشید ؟ به شما پیشنهاد می کنیم نمونه عکس های چاپ شده در آلبوم دیجیتال یا تابلو های روی دیوار آتلیه را خوب ببینید و مطمئن شوید ، آتلیه انتخابی شما درست همانی را عکس می گیرد که می خواهید .
برای رسیدن به بهترین نتیجه توصیه می کینم حتما به آتلیه عکاسی تخصصی نوزاد بروید ، چرا که تجربه و ابزار آلات عکاسی از نوزادان تفاوت بسیار زیادی با سایر شاخه های عکاسی پرتره دارد .

برای رزرو وقت عکاسی ، طوری برنامه ریزی کنید که نوزاد آن وقت خواب نسبتا عمیق داشته باشد . آتلیه ها معمولا زمانی بین یک تا دو ساعت برای شما رزرو خواهند کرد . در واقع بهترین زمان عکاسی از نوزان هنگام خواب آنهاست ، چشمان نیمه باز خواب آلود بهمراه دست و پا زدن ژست نوزاد را خراب می کند .

اگر می خواهید عکس خانوادگی بگبرید
اگر می خواهید با اتفاق همسرتان و یا حتی فرزند کوچک تر خود با قدم نو رسیده عکس خانوادگی بگیرید حتما این موضوع را مسئول آتلیه و عکاس خود درمیان بگذارید تا علاوه بر اطلاع آنان و ایجاد هماهنگی های لازم نکاتی در خصوص وسایل و لباس هایی که می بایست همراه داشته باشید دریافت کنید .

جهت جلوگیری از شلوغی محیط آتلیه اگر تعداد همراهان از 3 نفر بیشتر است پیشنهاد می کنیم این موضوع را هم به اطلاع مسئول آتلیه برسانید تا در وقت و سایر امور هماهنگی های لازم صورت پذیرد ، اما برای جلوگیری از صرف وقت بیهود از همراه داشتن کودکان بین 6 ماه تا 5 سال دیگران که قرار نیست جلوی دوربین قرار بگیرند و صرفا به عنوان همراه هستند و همچنین از آوردن بیش از دو همراه نیز جدا اجتناب کنید.

عکاس خانم یا آقا ؟
اگر مایلید حتما عکاس نوزاد شما خانم باشد به هنگام رزرو وقت این مورد را بیان کنید تا برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد .