۲۲۵۰۰۷۴۶ (021)

09123154301

09121385063

  • 1397-08-10

نکاتی درباره آتلیه نوزاد و انتخاب آن بخش اول، آتلیه نوزاد، آتلیه کودک، آتلیه عکاسی کودک

زمان مناسب برای حضور در آتلیه نوزاد
مناسب ترین زمان برای عکاسی نوزادبه صورت حرفه ای در آتلیه نوزاد، بین ۵ تا ۱۴ روزگی است. در این دوران به علت نرم بودن بدن نوزاد، انعطاف آن نیز بالاتر بوده و شکل دهی به بدن راحت تر است. بهتر است عکاسی صبح ها و بعد از استحمام و شیر خوردن نوزاد انجام شود؛ به این علت که بعد از حمام، نوزاد خوابیده و مسلما در خواب عکسهای زیباتری می‌توان ثبت کرد.

اتاق را به دمای مناسب برسانید
حتما قبل از رسیدن نوزاد به آتلیه کودک، آتلیه را کمی گرم کرده و در حین عکاسی نیز بعلت اینکه بیشتر عکسهای نوزاد بدون لباس ثبت می‌شود، از یک وارمر کوچک مخصوص نوزاد استفاده کنید.

صحنه را از قبل بچینید
وسایل مورد نیاز خود که شامل چند رنگ پتو، پارچه برای بک گراند، تشک مخصوص عکاسی نوزاد، هد بندها، پارچه های مخصوص پیچیدن نوزاد، و انواع لباس، کلاه یا اکسسوری که برای آنها برنامه دارید را آماده کنید. سعی کنید نوزاد را روی سطحی نرم و با کمی ارتفاع از سطح زمین قرار دهید تا هم راحتی نوزاد در حین عکاسی تامین شده و هم قدرت مانور بالاتر برای فرم دهی به نوزاد و تسلط بیشتری در عکاسی داشته باشید.

سادگی را سرلوحه ی خود قرار دهید
به دلیل کوچکی سایز نوزاد از به کار بردن دکورهای شلوغ یا بزرگ و نامتناسب با نوزاد خودداری کنید. همچنین به دلیل لطافت نوزاد از بکار بردن رنگهای متنوع و زیاد و با کنتراست بالا بپرهیزید.